4 טיפים להתנהלות נכונה בהוסטל

למי שמגיע להוסטל בפעם הראשונה בחייו, מדובר בחוויה אמיתית. לפתע מכירים כמות גדולה של אנשים, כמות גדולה של תרבויות, עם שפות ומאכלים שונים, וכל ערב יכול להפוך לבילוי חברתי אם תרצו בכך. כדי לצלוח את החוויה הזו בצורה הטובה ביותר, איגדנו לכם 4 טיפים שיעזרו לכם להתנהל בצורה הכי נכונה בתוך ההוסטל שבחרתם (לפי המדריך שלנו, כן?).

1. סדר וארגון בחדר

פעמים רבות, תמצאו את עצמכם בחדר "dorms", מה שאומר שמעתה תחלקו אותו במיטות קומותיים עם לפחות 6 אנשים אחרים. כשמדובר בחבר'ה צעירים, לפעמים הבלאגן יכול לחגוג ביחד איתם. לא פעם פגשתי בחורה שאיבדה את הכפכף שלה ברחבי החדר והוא נארז במוצ'ילה של מטייל אחר לצערה. ומקלחות בdorms ללא כפכף? חוויה מפוקפקת ביותר. תשמרו על חפציכם מסודרים ומאורגנים – שמא יארזו בחיפזון הבוקר בתיק אחר. אל תצפו ממטיילים אחרים לשמוע לכלל זה, המפגש עם אנשים רבים אומר בהכרח מפגש עם תרבויות שונות שבהם מקובל יותר או פחות לשמור על סדר וניקיון. באתם להנות, לטייל, ולא לחנך. בהקשר זה, אנו ממליצים על ארגונית לסדר את המזוודה או המוצ'ילה שלכם, כך שתדעו בוודאות איפה נמצא כל דבר.

2. ניקיון במרחב המשותף לכל ההוסטל

בואו נצא שנייה מהחדר שלכם. בהוסטל בדרך כלל תחלקו סלון או פינת ישיבה כזו או אחרת, פינת אכילה ו-כמובן, מטבח. בשעות שדורשות ארוחת צהריים וערב, תשימו לב שהמטבח השומם תוך רגע נהיה הומה אדם. הרבה מאד הוסטלים מספקים סירים, מחבתות, כלי בישול, סכו"ם ועוד. מעבר להמלצה לנקות שוב כל דבר לפני שתשמשו בו (ראיתם איך הם מתנהלים בחדר, אתם באמת רוצים להכניס לפה משהו שהם נגעו בו?), נמליץ לכם לנקות אחריכם בזמן ואחרי הבישול כדי לייצר אווירה נעימה יותר. אתם תתקלו באנשים שמשאירים אחריהם שיש מטונף, כלים מלוכלכים בכיור וסירים מלוכלכים על הגז. אנשים כאלו מייצרים אווירה עכורה וכועסת, ומדי פעם גם מישהו ייגש להעיר להם (וכנראה שלא יצא מכך הרבה). מאנשים כאלו שמשאירים מלוכלך אחריהם סביר להניח שמטיילים אחרים יתרחקו. אתם כאן כדי לייצר חברויות וזכרונות משותפים ומיוחדים, נכון? אז תנקו ותתחשבו בכך שכולכם חולקים את המרחב הזה.

3. לא כולם רוצים להתחבר – וזה בסדר

יש אנשים שמגיעים להוסטל כי זוהי דרך מעולה לחסוך כסף ולהגיע לחלקים מעניינים בעיר, ולאו דווקא בשביל החוויה הקסומה שטמונה בחברה שבהוסטל. קל לזהות אותם, הם בד"כ ישימו אוזניות שינתקו אותם משאר העולם בחלל המשותף ובחדר יתלו מגבת שתחסום את קו הראייה למיטה שלהם. זה כמובן מקובל ומובן, ודרך מעולה להשיג קצת פרטיות בטיול שיכול לפעמים להיות עמוס בפרצופים חדשים. היו מוכנים לכך שיש מטיילים שישמחו מאד לשבת לדבר ואולי אפילו ללמד אחד את השני משחקי קלפים מתרבויות שונות (תביאו טאקי!), ויש מטיילים שיזעיפו אליכם פנים במידה ותגידו שלום. בטיול, כמו בחיים, פוגשים מגוון של אנשים. תחבקו קרוב (לא תרתי משמע, כן?) את אלו שמוצאים חן בעיניכם, ותקבלו בהבנה את אלו שלא.

4. תשלום

בהוסטלים רבים ישנה אפשרות לשלם על שירותים נוספים כמו מגבות או כביסה. אנו ממליצים לכם לחשב מראש את כמות הכסף שאתם מקציבים לשהייה בהוסטל, שלא תופתעו בסוף השהות עם חשבון מנופח שלא ציפיתם לו. באופן כללי, נוח יותר לשלם מראש על כמות הימים שאתם רוצים לשהות בהוסטל. כאשר מאריכים כל יום את השהות, קיים הסיכון שהמקום הפנוי ייגמר לפני שתספיקו לגשת. חוויה לא נעימה כלל וכלל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *